Galeb i Morača šokirali Luku Bar i Rudar za plasman u finale (18h, RTCG)

Piše: Reprezentacija.me 628 pregleda Dodaj komentar

“Projektovani” gubitnici u polufinalu, Galeb i Morača, boriće se u sjutrašnjem finalu (18 sati) za pehar u Kupu Crne Gore, dok će Luka Bar i domaćin turnira, Rudar, na sličnu priliku morati još malo da pričekaju.

Senzacija u prvoj utakmici finalnog turnira Kupa Crne Gore za odbojkašice u Pljevljima – Galeb, čiji je trener Nikola Masoničić prije finalnog turnira najavljivao da će pokušati taktički da iznenade protivnika,  nakon velikog preokreta je uspio da pobijedi „već viđenog“ osvajača trofeja, Luku Bar i plasira se u finale.

Petostruki pobjednik najmasovnijeg takmičenja (šestostruki ukupno), koji do finalnog turnira nije izgubio ni meč (svih 18 pobjeda u prvenstvu, uz samo dva izgbuljena seta), relativno brzo stigao je do vođstva od 2:0 u setovima i samo se čekalo da rutinski dovrši posao.

Međutim, uporne djevojke Galeba (koje su u prvom setu ispustile prednost od 24:21) nisu se predavale, prvo su smanjile, potom dobile i četvrti period, a onda u taj breku pokazale od kakvog su materijala sazdane.

Vodile su, pa gubile, spašavale dvije meč lopte na 12:14, a onda na servis Ivane Đukić osvojile tri vezana poena (meč loptu je iz kontre realizovala Teodora Čavić) za plasman u finale i veliko slavlje.

This slideshow requires JavaScript.

Iznenađenje nije izostalo ni u drugom polufinalu, u kome je ekipa Morače sasvim zasluženo savladala indisponirane Pljevljakinje i stigla do lijepe šanse da osvoji trofej.

Gošće su od prvog do posljednjeg poena dominirale i u polju i na mreži i na servisu, mnogo manje griješile pa se ni pitanje pobjednika nije postavljalo ni u jednom momentu.

rudar moraca kup crne gore odbojka 00056

Nešto više uzbuđenja bilo je samo u drugom setu koji je Morača dobila na razliku, iako je Rudar imao dvije set lopte, dok su ostala dva odrađena praktično rutinski.

Galeb će igrati četvrto finale Kupa – jednom je slavio, 2010. godine protiv Luke Bar sa 3:1, dok je dva puta poražen u meču za trofej, 2011. i 2015. godine, oba puta od Luke Bar (2:3, 1:3).

Morača, sa druge strane, igra drugo finale, a prvo je 2013. godine izgubila od Luke Bar sa 3:2.

Luka Bar – Galeb 2:3 (26:24, 25:13, 18:25, 20:25, 14:16)

Pljevlja – Sportski centar „Ada“. Gledalaca: 200. Sudije: Milorad Delić i Branko Batizić (Podgorica).

Luka Bar: Bojović, J. Rosić, Duraković, Joksimović, Rovčanin, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Kruta, Vujanović, Barjaktarović, Cenović.

Galeb: L. Vujošević, Ćaćić, Čavić,  Milivojević, Sekulović, I. Vujošević, Vujović, Bulatović, Milićević, Đukić, Mašanović, Franović.

Rudar – Morača 0:3 (20:25, 26:28, 17:25)

Pljevlja – Dvorana: “Ada”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Sonja Simonovska (Bar) i Dragana Vučinić (Podgorica).

Rudar: Marković, M. Vučetić, Lečić, Svrkota, Džaković, Dragaš, A. Petrović, T. Vučetić, D. Petrović, Đurović, Drobnjak, Đaković.

Morača: Dragović, Budrak, Petričević, Joketić, Čogurić, Gigović, Pejović, Osmajić, Pavićević, Vukićević, Krivokapić, Đelević.