Futsal: Crna Gora razbila Kipar!

Piše: Ognjen 789 pregleda Dodaj komentar

Futsal reprezentacija Crne Gore pobjedom je otvorila turnir Grupe B preliminarne runde kvalifikacija koji je danas počeo u Podgorici.  Naša selekcija je u Sportskom centru “Morača” savladala Kipar sa ubjedljivih 4:0 i zauzela prvo mjesto u grupi poslije prvog dana takmičenja.

Crna Gora je odlično otvorila meč i od samog starta oštro krenula na i stavila na velike muke vrlo dobrog golmana Kiprana Skampilisa, koji je prvi put savladan u osmom minutu kada je Haverić osvojio loptu na sredini igrališta i uposlio Bajovića koji je pogodio suprotan ugao. Naša selekcija je duplirala prednost četiri minuta kasnije kada je Mugoša iskoristio brzinu i vještinu da pobjegne čuvarima i odlično uposlio Draškovića koji je oštar centaršut sa dva koraka sproveo u mrežu.

U nastavku je naša selekcija svjesno prepustila inicijativu protivniku i strpljivo čekala svoju šansu iz kontranapada kojih je bilo sve više kako se meč bližio kraju. Bajčetić je u 28. minutu nakon osvojene lopte osigurao pobjedu svog tima, da bi šest minuta kasnije Bajović prekrasnim udarcem uz pomoć prečke zakucao loptu u mrežu gostiju za ubjedljivu pobjedu “hrabrih sokola”.

Crna Gora će u drugom kolu, takođe od 21.15 časova, protiv selekcije Velsa koja je danas poražena od Finske sa 3:0. U prvom meču dana Finci će od 18 časova odmjeriti snage sa Kiprom.

Crna Gora – Kipar 4:0 (2:0)

Sportski centar “Morača”, Podgorica
Gledalaca: 2.000

Sudije: Fransisko Diaz (Španija), Kalin Kinov (Bugarska), Torbjorn Eidhamer (Norveška).

1:0 – Bajović 8′, 2:0 – Drašković 12′, 3:0 – Bajčetić 28′, 4:0 – Bajović 34′