Futsal: Crna Gora bolja i od Velsa!

Piše: Ognjen 784 pregleda Dodaj komentar

Futsal reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu na turniru preliminarne runde kvalifikacija za odlazak na UEFA Futsal EURO – u Sportskom centru “Morača” večeras je pao Vels koji je poražen sa 2:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je žestok tempo, jaku igru i mnogo šansi na obje strane, što je uslovilo i rano vođstvo Velsa koji je već u drugom minutu poveo lijepim golom Hjua. Crna Gora je diktirala tempo utakmice i stvarala šanse, a zasluženo izjednačenje stiglo je u osmom minutu kada je Bajović na pas Gojkovića zakucao loptu u mrežu večeras odličnog golmana Džonsa.

I u drugom poluvremenu viđena je slična igra, mada je tempo bio za nijansu slabiji zbog očiglednog umora igrača oba tima. Tim Sveta Ljesara je konstantno pritiskala protivnika koji je uspješno odolijevao najviše zahvaljujući veoma raspoloženom čuvaru mreže koji je kapitulirao tek u osmom minutu nastavka. Savladao ga je njegov saigrač Majnard koji je glavom skrenuo snažan šut Mugoše pod prečku sopstvenog gola. Upravo je autogol odlučio pobjednika, pošto se do kraja meča golman “zmajeva” Džons proslavio sa čak 17 odbrana, ali je u finišu zablistao i naš golman Despotović koji je u dva navrata spriječio izjednačenje.

Nakon slobodnog dana turnir će biti završen u subotu, kada su na programu utakmice trećeg kola. Vels i Kipar će od 16 časova igrati za treće mjesto, dok će pobjednik turnira biti odlučen duelom Finske i Crne Gore koji je zakazan za 18 časova. Prvo mjesto nakon dva kola drži Finska sa dvije pobjede i gol razlikom 8:0. Isti broj bodova ima i Crna Gora uz gol razliku 6:1.

Crna Gora – Vels 2:1

SC “Morača”, Podgorica
Gledalaca: 1.500

Sudije: Kalin Kinov (Bugarska), Eduardo Fernandeš Koeljo (Portugal), Fransisko Diaz (Španija).

0:1 – Hju 2′, 1:1 – Bajović 8′, 2:1 – Majnard 28′