Fudbalerke izgubile od Turske

Piše: Vladan 1k pregleda Dodaj komentar

zene fudbalerkeŽenska fudbalska reprezentacije Crne Gore poražena je od Turske u Izmiru rezultatom 3:1, u 4. kolu grupe 6 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

„Crvene“ su u Izmiru pružile snažan otpor favorizovanom protivniku, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne četvrti poraz u kvalifikacijama za SP 2015. godine

Domaćin je imao terensku inicijativu tokom većeg dijela susreta, u čemu im je pomogao rano postignut prvi pogodak. Mreža Marije Žižić zatresla se u 11. minutu nakon udarca Segvi Činar.

Nastavak susreta donio je tri pogotka od kojih su dva djelo Turkinja a jedan „crvenih dama“. Prednost domaćina povisila je Jagmur Uraz u 68. minutu  da bi 17. minuta kasnije Erbu Topču postigla i treći pogodak za selekciju Turske.

Crna Gora je pružila dobar otpor domaćinu, bolji nego što konačan rezultat to govori, a dobre šanse da izjednače na 1:1 propustile su Jasna Đoković u 34. i Slađana Bulatović u 60. minutu.

Jedini pogodak za našu selekciju postigla je kapiten Marija Vukčević u sudijskoj nadoknadi vremena.

Četvrtim porazom izabranice Zorana Mijovića dospjele su na posljednje mjesto u grupi, ali su ispunile cilj u većini mečeva, jer nisu postigle gol samo protiv Velsa prije pet dana u Nikšiću.

Marija Vukčević pogodila je u premijernom porazu od Bjelorusije (3:1), a Ivana Krivokapić u porazu od Ukrajine (4:1).

Naredni meč u Grupi Crna Gora igra 5. aprila naredne godine, u gostima protiv najbolje selekcije u grupi, reprezentacije Engleske.

Turska – Crna Gora 3:1