Fudbaleri Sutjeske šampioni Crne Gore!

Piše: Ognjen 842 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su Iskru 1:0 i šest kola prije kraja ovjerili su titulu prvaka Crne Gore!

Nikšićani su pobijedili Iskru u gostima golom Merdovića u 30. minutu i na izuzetno ubjedljiv način su ovjerili titulu prvaka.

Tim sa stadiona kraj Bistrice treći put je prvak od obnove nezavisnosti. Nikšićani su prvaci bili i u dvije sezone zaredom, 2012/13 i 2013/14.

Sada su na impresivan način stigli do prvog mjesta, daleko prije kraja.

Ovo im je četvrti pehar pošto su prošle sezone bili najbolji u Kupu.

U derbiju kola Mladost i Budućnost igrali su u podgoričkom naselju Stari aerodrom neriješeno 1:1. Mladost je povela golom Marka Miličkovića u 33. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Balša Sekulić u 66. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Kom Eurozoksa i Petrovca.

Kom Eurozoks je u Golubovcima pobijedio Zetu 2:0, golovima Luke Petričevića u 72. i Dženisa Beganovića u 73. minutu.

Petrović je pred svojim navijačima slavio protiv Petrovca 2:0, golovima Stefana Đorđevića u 86. i 90. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Grblja i Dečića, koji su u Radanovićima igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Ivana Vukovića u 49. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Darko Marković u 56. minutu.