FS Albanije bi da prođe kao Rusi protiv Crne Gore

Piše: Ognjen 725 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska federacija Albanije optužila je UEFA za nejednake aršine da dodeli Srbiji pobjedu poslije prekinute utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016.

Utakmica na stadionu Partizana je prekinuta u prvom poluvremenu zbog drona koji je nosio zastavu takozvane Velike Albanije. Kada su srpski fudbleri pokušali da skinu dron, Albanci su ih napali, a potom je došlo do upada velikog broja navijača na teren.

Iako je sudija procijenio da postoje uslovi da se utakmica nastavi, Albanci su to odbili, pa je Srbiji dodijeljen trijumf službenim rezultatom. Međutim, ’Orlovima’ su oduzeta tri boda zbog novih incidenata navijača.

Albanci su više puta isticali da ne prihvataju takav rasplet, a sve je kulminiralo odlukama koje je UEFA donijela poslije incidenata na utakmici između Crne Gore i Rusije. Golman Rusije Igor Akinfejev je pogođen bakljom u prvom minutu utakmice, zbog čega je ona prekinuta i poslije pauze nastavljena, da bi je sudija ponovo prekinuo zbog novih incidenata.

Rusima je dodijeljen trijumf na toj utakmici sa 3:0, a Fudbalska federacija Albanije smatra da se UEFA nije vodila istim mjerilima pri donošenju odluke vezane za utakmicu u Beogradu.

I Albanci, i Fudbalski savez Srbije su se žalili Sudu za arbitražu u sportu na odluku UEFA, a odluka bi tek trebalo da bude donijeta.