Francuska prejaka za Crnu Goru

Piše: Rajko 909 pregleda Dodaj komentar

Košarkaška reprezentacija Crne Gore odigrala je prijateljski meč protiv selekcije Francuske u kojem je poražena rezultatom 83-66.

Crnogorski košarkaši imali su večeras ozbiljnu provjeru pred nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Protivnik je bila jaka selekcija Francuske koja je večeras pokazala svoj kvalitet.

Ni naša kao ni selekcija Francuske večeras nisu nastupale u najjačim sastavima ali su između ostalih u ekipi domaćina bili Batum, Lakomb, Edvin Džekson i drugi.

Trikolori su od starta utakmice krenuli silovito. Odmah je bilo jasno da je ekipa Vensana Kolea mnogo uigranija od naše reprezentacije.

Na kraju prvog perioda igre rezultat je na semaforu bio 28-15 za domaću ekipu. Nastavak igre nije donio nikakve promjene. U istom ritmu je reprezentacija Francuske podizala rezultatsku prednost koja je na kraju prvog poluvremena iznosila +20, 51-31.

U drugom poluvremenu su domaćini praktično igrali da održavaju rezultatsku prednost. Naša selekcija, bez nekolicine važnih igrača nije mogla ozbiljno da priprijeti domaćinu.

Treća četvrtina donijela je rezultatski egal. Francuzima nisu dozvoljeni laki poeni, zaigrala je naša selekcija mnogo čvršće u odbrani pa je to rezultiralo malim brojem primljenih poena 15-14 pa je rezultat pred početak posljednjeg perioda igre iznosio 66-45.

U posljednjoj četvrtini je ekipa Francuske zaigrala malo opuštenije dok su naši momci bili na nivou pa su ovaj dio igre završili u svoju korist 21-17.

Na kraju susreta, ipak ubjedljiva pobjeda košarkaša Francuske 83-66. Bila je ovo veoma ozbiljna provjera za naše momke i vjerovatno veliki podstrek da nastave sa ozbiljnim i velikim radom do početka novog kvalifikacionog prozora za plasman na Svjetsko prvenstvo u kojem će reprezentacija Crne Gore odigrati dva meča, prvi protiv 14. septembra protiv Turske u gostima i tri dana kasnije protiv Ukrajine u Nikšiću.