Francuska je rekla STOP – “lavice” poražene u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Piše: Ognjen 662 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore ipak nisu uspjele da naprave još jedan neočekivan rezultat.

Francuska je zaustavila “lavice” u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i slavila u Lajpcigu rezultatom 25:22.

Krila su bila potpuno odsječena, večeras je zaista bilo i previše grešaka u momentima kada smo možda i dolazili u šansu da na pravi način uhvatimo priključak a viđena je i određena doza neiskustva u presudnim završnicama akcija.

Premalo kreativnosti, previše solo poteza ali šta je tu je. Častan poraz na kraju, uz utisak da smo mogli i stepenik više na Mundijalu.

Dembele i drugarice igraće sa Švedskom u polufinalu.

Crna Gora takmičenje završava sa pobjedama nad Danskom, Tunisom i Srbijom, porazima od Rusije, Japana i Danske, te remijem protiv Brazila.

Ušli smo dobro u meč, poveli sa 2:0 ali su Francuskinje brzo stigle rezultat koji je konstantno bio izjednačen u prvih desetak minuta. Prvo vođstvo od 5:4 djevojke u bijeloj opremi stekle su u 13 minutu, a ni tu se nisu zaustavile obzirom da su postigle još dva uz naš jedan za prvi tajm-aut selektora Johansona.

Dugo su Francuskinje održavale prednost od dva gola, na kratko nas je vratila u igru Tatjana Brnović ali se naše protivnice ekspresno vraćaju u ritam i stižu do plus tri u 26 minutu.

Kaća iz sedmerca smanjuje zaostatak u 29. minutu i postavlja konačan rezultat na poluvremenu – 10:12.

Drugi dio Francuska je otvorila mnogo bolje – dva sedmerca iskoristila je iskusna Pino, trenutno rukometašica Bresta. Kaća je uzvratila na isti način, a Marina nas odbranama održavala u igri.

Ipak, najveća razlika od plus 4 vraćena je u 42. minutu a da stvar bude gora ostali smo i sa igračem manje. Nije bilo dobro, nastavila je da preživljava drugu mladost Alison Pino, pogodila je iz kontre Dembele a razlika je u 45. minutu naraslo i do pet golova viška u korist atletski sjajni potkovane reprezentacije Francuske.

A onda neka vrsta šok terapije – posle faula nad Katarinom Bulatović ostali smo sa dvije igračice više. Iskoristili smo to samo jednom preko Jovanke Radičević a onda smo odmah nakon brojčanog poravnanja na terenu još jednom pogodili preko Đine Jauković.

Međutim, u nastavku mnogo propuštenih prilika da priđemo na svega dva gola ili čak i manje. Redom su promašivale Klikovac, Grbić, Bulatović, Radičević… Raičević nekoliko puta pogriješila i u dododavanju…

Do kraja sve je bilo praktično odrađivanje posla ali poslije svega ipak moramo biti zadovoljni postignutim u ovom momentu…

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Katarina Bulatović sa devet, dok je Jovaka Radičević postigla četiri gola.

Kada se sve sabere, upravo pomenute igračice dokazale su koliko znače ovom timu, a treba istaći i da je Crna Gora dobila Tatjanu Brnović, i to dobila je kao pojačanje na duže staze.

Izabranice Pera Johansona vraćaju se kući, jer se ne igraju mečevi za plasman od 5. do 8. mjesta, s obzirom na to ovo Svjetsko prvenstvo nije „izborno” za Olimpijske igre kao prethodno i naredno.

Takođe, sudbina našeg selektora na klupi “lavica” biće poznata narednih dana…