Piše: Vladan 828 pregleda Dodaj komentar

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu B divizije za igrače do 18 godina u Makedoniji.

Izabranici Nebojše Bogavca su u Skoplju, u finalnom meču, savladali selekciju Ukrajine 83:72 (16:22, 27:12, 24:20, 16:18).

”Crveni” su do trofeja došli na impresivan način i sa osam pobjeda u isto toliko mečeva, uz samo tri izgubljene četvrtine, čime su potvrdili da im je mjesto u elitnom rangu evropske košarke.

Juniori su ponovili uspjeh mlade reprezentacije koja je nedavno osvojila zlato na B prvenstvu Evrope u Grčkoj, pa su uoči Evropskog prvenstva za kadete koje 12. avgusta počinje u Poljskoj, sve mlađe selekcije u elitnom rangu evropske košarke.

Crna Gora je prvi put od obnove državnosti u jednoj godini osvojila dvije zlatne medalje na šampionatima Evrope B divizije u muškoj konkurenciji.

Uz zlatnu medalju, u Crnu Goru stižu i dva individualna priznanja – plejmejker Ognjen Čarapić je najbolji igrač prvenstva, a u idealnoj petorci je i centar Miloš Popović.