Budućnost savladala FMP i ovjerila drugo mjesto pred plej of

Piše: Ognjen 804 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija u posljednjem meču regularnog dijela ABA Lige savladali su FMP u “Morači” rezultatom 87:64 i tako sačuvali drugu poziciju i prednost domaćeg terena u mečevima sa Cedevitom.

Bila je ovo utakmica sa dva lica, što možda i ne čudi s obzirom da su izabranici Aleksandra Džikića i dalje pomalo istrošeni nakon mečeva sa Darušafakom u Eurokupu.

Gosti su imali samo minus dva na poluvrijeme, ali je Budućnost dodala gas u drugom i stvari posložila na svoje mijesto.

Nikola Ivanović bio je najefikasniji na meču i za 20 minuta dao je 19 poena. Gordić je dodao 16, 12 Gibson a11 Danilo Nikolić.

Kod FMP-a najefikasniji Nenadić sa 17 poena, po 11 su dodali Simanić i Radanov.

Vrijedi istaći da su Podgoričani imali odličnu šutersku noć gdje su ubacili čak 12 trojki iz 21 pokušaja.

Već u nedjelju “plavi” čekaju Cedevitu u prvom meču polufinala plej ofa. Drugi par čine Crvena Zvezda i Mornar.