Filip Raičević vodi Livorno ka opstanku, peti gol u sezoni (VIDEO)

Piše: Vladan 774 pregleda Dodaj komentar
Foto - Ascoli Calcio 1898 FC SpA

Peti gol u sezoni povremenog crnogorskog reprezentativca Filipa Raičevića pomogao je Livornu da ostvari možda i ključnu pobjedu u borbi za opstanak u italijanskoj Seriji B.

Tim sa Lirurijskog mora iznenadio je Veronu na “Bentegodiju” – slavio je sa 3:2 i zoni direktnog spasa približio se na tri boda.

Raičević je pogodio u 42. minutu za 0:2, domaći su smanjili do poluvremena, ali nisu mogli do boda kada su gosti početkom nastavka dali i treći gol.

Zona direktnog ispadanje je, međutim, još bliža – samo bod, jer pobjedu u 34. kolu upisala i Fođa.

Do kraja sezone su još dva kola, ako Livorno ostane na poziciji na kojoj se trenutno nalazi, igraće baraž za opstanak.

Raičević, nekadašnji napadač Vićence, došao je u Livorno prošle godine iz Barija.

Prije dvije sezone bio je pred potpisom ugovora za Napoli, ali se sve izjalovilo u posljednji tren.

Za reprezentaciju Crne Gore 25-godišnji napadač odigrao je tri meča.