Fenomenalna partija Crne Gore – Mađari deklasirani!!

Piše: Ognjen 865 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore u drugom kolu međunarodnog turnira u Budimpešti ”Volvo kup” nadigrali su selekciju Mađarske 9:4. To je prva pobjeda ”ajkula” nakon jučerašnjeg remija sa Hrvatskom.

Izabranici Vladimira Gojkovića su sjajno otvorili meč, Ivović je pogodio za 1:0, a sa dva gola Ukropine prvu četvrtinu smo riješili u svoju korist 3:0.

A onda šou Vidovića, četiri vezana gola, na poluvremenu 6:0 za Crnu Goru, dok Mađari tek u finišu trećeg dijela postižu dva gola preko Adama Dekera i Erdeljija. Popadić je povisio na plus šest, smanjili su Erdelji i Adam Deker, a konačan rezultat postavio je Đurđić.

Crna Gora će u posljednjem kolu u nedjelju od 10 sati igrati sa Slovačkom.

Crna Gora – Mađarska 9:4 (3:0, 3:0, 1:2, 2:2)

Sudije: Dragan Štampalija (Hrvatska), Robert Horvath (Slovačka), Gledalaca: 1000, Igrač više: Crna Gora 6 (4), Mađarska 8 (1).

Crna Gora: Kandić, Draško Brguljan, Popadić 1, Banićević, Vidović 3, Đurđić 1, Ukropina 2, Radović, Ivović 1, Mišić, Čučković, Murišić, Šćepanović.

Madjarska: Atila Decker, Zalanki, Batori, Kovacs, Nagy, Jansik, Adam Decker 2, Toth, Erdelyi 2, Fulop, Bedo, Kovacs, Levai.