Fenomenalna Jovanka Radičević odvela Vardar na samo korak do trofeja LŠ!

Piše: Ognjen 768 pregleda Dodaj komentar
Foto - gol.mk
U drugom polufinalu F4 u Budimpešti susrele su se ekipe CSM Bukurešta i Vardara.
Vardar je tražio osvetu za debakl u prošlogodišnjem polufinalu, dok je Bukurešt došao u Budimpeštu da odbrani titulu. Vardar je sjajno otvorio meč i u 8. minutu došao do 1-7, predvođen sjajnom Andreom Penezić i raspoloženom golmankom Leynaud. Pokušao je Bukurešt preko Gulden i Bradeanu da smanji razliku, ali nije bilo pomoći. Vardar je nastavio da gazi protivnika i u 20. minutu preko sjajne Jovanke Radičević došao do nevjerovatnih devet golova prednosti.
gol.mk
U poslednjim trenucima prvog poluvremena Kmirova je dobila crveni karton nakon preoštrog faula nad Karmen Martin. Na poluvremenu 13-21 za ekipu Vardara. Naročito se istakla Andrea Penezić sa pet golova, Herem je postigla četiri, a Jovanka Radičević se tri puta upisala u strijelce. U ekipi Bukurešta, Gulden je postigla tri gola, Manea i Bradeanu po dva, a u listu strijelaca se upisala i naša Majda Mehmedović.
Takođe treba napomenuti sjajnu golmanku Vardara, Suslinu koja je uspjela da odbrani sva tri semderca u prvom poluvremenu.
U drugom poluvremenu Bukurešt je popravio igru u napadu i u 39. minutu serijom 3-0 došao do 20-27. Međutim Vardar se brzo konsolidovao i u 42. minutu ponovo došao do deset golova prednosti. Bukurešt se nije predavao do kraja meča i u 53. minutu došao na minus šest. Izdržao je Vardar sve napade do kraja i potpuno zasluženo se plasirao u prvo finale Lige šampiona.
Foto – gol.mk
Krajnji rezultat 33-38, čime je oboren i rekord po broju postignutih golova na jednom Fajnl foru. Penezić i naša Joka Radičević su bile najefikasnije sa sedam golova, Andrea Lekić je dodala šest, a Lakrabe i Herem po pet. U poraženom Bukureštu Niombla je postigla osam golova, Torstenson pet, a Mehmedović dva gola.