Fener pobjedom nad Dejovim Bajernom prekinuo crni niz

Piše: Ognjen 741 pregleda Dodaj komentar
Foto - euroleague.net

Košarkaši Fenerbahčea savladali su večeras minhenski Bajern (90:82) u sedmom kolu Evrolige i prekinuli niz od tri poraza u ovom takmičenju.

Nakon tri četvrtine ekipa iz Minhena imala je poen prednosti, da bi u posljednjih 10 minuta tim Željka Obradovića zaigrao bolje i stigao do važnog trijumfa. Na pet minuta prije kraja Fener je otišao na osam poena viška, što njemački tim nije mogao da stigne.

Najefikasniji u turskom timu bio je Derik Vilijams sa 19 poena. Melih Mahmutoglu dodao je 14, Kostas Slukas 13, a Nando de Kolo 12 poena.

U timu Dejana Radonjića najbolji je bio Greg Monro sa 19 poena. Pratio ga je Vladimir Lučić sa 14 (5/6 šut iz igre).

Fenerbahče na 14. poziciji ima dvije pobjede i pet poraza, dok je Bajern na 12. mjestu sa skorom od tri pobjede i četiri poraza.

Turski tim u narednom kolu gostuje ekipi CSKA, dok Bajern, takođe u gostima, igra sa Valensijom.

A Barselona je u interesantnom meču u gostima bila bolja od Žalgirisa (86:93).

U ekipi Svetislava Pešića odličan meč odigrali su Kori Higins i Nikola Mirotić – Higins je za 30 minuta ubacio 27 poena (9/10 šut iz igre), za ukupan indeks 33, dok je Mirotić na terenu proveo 27 minuta i za to vrijeme postigao 24 poena (6/14 šut iz igre, 0/4 za tri) za indeks korisnosti 29.

Higins i Mirotić su jedini igrači u Barseloni, koji su imali dvocifren broj poena.

U ekipi Žalgirisa najefikasniji je bio Zek Lidej sa 16 poena. Tomas Vokap i Marijus Girgonis ubacili su po 14, Arturas Milaknis 11, a Džok Lendejl 10 poena.

Barselona je prva sa šest trijumfa i samo jednim porazom, a Žalgiris je 11. sa tri trijumfa i četri izgubljena meča.

Žalgiris u narednom kolu gostuje Olimpijakosu, a Barsu u Madridu očekuje derbi sa Realom.