Fantastični Dubljević nosio Valensiju do brejka!

Piše: Reprezentacija.me 930 pregleda Dodaj komentar

Špansko finale jednostavno ne može da razočara. Bojan Dubljević igra najbolje upravo onda kada je najpotrebnije! Rezultat u finalnoj seriji je 1:1.

Slično kao i u prvom meču, gledali smo rezultatsku klackalicu uz mnoštvo atraktivnih poteza. ACB liga opravdava zvanje druge najjače košarkaške lige na svijetu.

Valensija je odlično otvorila meč, napadački jako raspoloženi gosti dobili su prvu četvrtinu sa čak 28 postignutih poena naprema 22 poena Madriđana.

Ipak, Real nije dozvolio da ga to uzdrma. Kraljevski klub odgovorio je već u drugom periodu igre i na poluvrijeme se otišlo sa 41:43.

Treća četvrtina ponovo je, kao i prvom susretu, pripala domaćem sastavu. Jedini raspoložen u ovom periodu na strani Valensije bio je Bojan Dubljević koji je odžao svoju ekipu u igri. Prvo je Gustava Ayona natjerao da napravi svoj 4. faul, a zatim izdominirao nad rezervnim centrom Real Madrida, Othello Hunterom.

U završnu četvrtinu ušlo se sa 3 poena prednosti za madridskog velikana. Sergio Llull je demonstrirao kakav je košarkaški mađioničar. Izmišljao je poene iz nemogućih situacija i nosio Real na svojim leđima. Ali, na drugoj strani je bio Dubljevičius! Sve je radio crnogorski reprezentativac, pogađao nestvarne koševe, hvatao sve lopte u reketu, upisao dabl-dabl…

Herojski trud igrača Valensije se na kraju isplatio. Ofanzivni skokovi u posljednjem minutu pri rezultatu 79:82, donijeli su slobodna bacanja Sastreu koji je odveo izabranike Pedra Martineza na +5. Sergio Llull je promašio oba bacanja na drugoj strani i do kraja je ostalo 10 sekundi! Fernando San Emeterio stavio je tačku na ovaj susret sa linije penala, ali apsolutni junak utakmice je Bojan Dubljević. Dubljevičius je upisao 20 poena i 10 skokova uz nekoliko “clutch” poena.

Konačan rezultat, 79:86. Valensija je ukrala prednost domaćeg terena i sada se serija seli u Valensiju. Ukoliko odbrane svoj parket, igrači Valensije biće novi šampioni ACB lige!