Estonija raspršila snove o drugom mjestu

Piše: Ognjen 781 pregleda Dodaj komentar

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Estonije 3:0 (25:23, 28:26, 25:23) u trećem kolu kvalifikacionog turnira za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Poslije ovog neuspjeha izabranici Veljka Bašića izgubili su šanse da osvoje drugo mjesto i plasiraju se u baraž za odlazak na Mundijal, a sve je moglo biti drugačije da su u završnicama prva dva seta imali malo više sreće i smirenosti.

Selektor se odlučio da i u ovoj utakmici da šansu istim igračima, kao u prethodne dvije, pa je tako na mjestu tehničara zaigrao Dabović, na prijemu su bili Bojić i Ćaćić, korektorsku poziciju zauzeo je Ćulafić, a Gojko Ćuk i Babić bili su srednjaci.

Crna Gora je u prvom setu, koji je protekao u izjednačenoj borbi vodila 23:22, ali je poslije tajm auta Estonija sa tri vezana poena riješila taj dio igre u svoju korist.

U drugoj dionici naš tim je igrao još bolje. Poveli su crveni 7:2, a tokom većeg dijela seta imali su dva-tri poena prednosti. Ipak, u završnici je Estonija uspjela da uhvati priključak i poslije neizvjesnosti sa 28:26 dobije tu dionicu i praktično prelomi meč.

Domaćin kvalifikacionog turnira je tokom trećeg dijela igre bio konstantno u prednosti, dok je naš tim jurio rezultat i pokušavao da ugrozi vođstvo Estonaca.

Uspjela je Crna Gora da se kod rezultata 24:21 vrati u set, osvoji dva poena u nizu poslije odličnih servisa Ćulafića, ali su Estonci iskoristili treću meč loptu i zaključili utakmicu.

Do kraja turnira u Talinu naš tim će sjutra i prekosjutra odmjeriti snage sa Rumunijom i Kosovom.