EP: Sjajna Crna Gora srušila favorizovanu Estoniju!

Piše: Ognjen 791 pregleda Dodaj komentar

Prva pobjeda crnogorskih odbojkaša u debitantskom nastupu na Evropskom prvenstvu – naši momci sjajnom igrom savladali su favorizovanu Estoniju sa 3:0.

Brzo su preboljeli neuspjeh i lošu igru na premijeri protiv Holandije i pokazali da su došli da pokažu da im je mjesto u društvu najboljih evropskih selekcija.

Odlično je sve funkcionisalo u crnogorskoj reprezentaciji, od prijema, napada i odbrane, istakli su se u napadu Ćaćić, Bojić i Ćulafić, igrom je dirigovao Strugar, sjajno se branio libero Lakčević, dok su veliki posao na mreži odradili Gojko Ćuk i Ječmenica.

Pokazali su i veliku psihološku stabilnost u odlučujućim trenucima prva dva seta.

U prvom je Estonija vodila 23:21, ali su onda servisi Strugara bili nerješiva enigma za rivala, pa je naš tim preokrenuo na 25:23.

Još teži posao bio je u neobičnom drugom setu. od 13:7 za Crnu Goru Estonija je preokrenula na 23:19.

Međutim, nije uspjela da završi set, pa je naš tim poslije brojnih preokreta sa 30:28 napravio ključni korak ka trijumfu.

Crna Gora je dominirala tokom trećeg seta, vodila konstantno sa četiri – pet poena prednosti, ali ni ovaj dio igre nije mogao bez drame.

Od 24:20 do 24:23 stigli su Estonci, ali nisu mogli da se odbrane od napada kapitena Vojina Ćaćića, koji je zaključio utakmicu napadom.

Crna Gora će za dva dana od 17 sati igrati protiv Ukrajine.