EP: Poljska prejaka za Crnu Goru, protiv Češke meč odluke

Piše: Vladan 789 pregleda Dodaj komentar

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Poljske 3:0 u utakmici četvrtog kola D grupe Evropskog prvenstva.

To je treći poraz crnogorske selekcije na šampionatu, nakon što je izgubila od Holandije i Ukrajine.

Upisali su naši i pobjedu protiv Estonije 3:0, a meč odluke za plasman u osminu finala igraće protiv selekcije Češke. Taj meč na programu je u četvrtak od 17 sati.

Izabranici Veljka Bašića nijesu imala rješenja za sjajnu igru protiv aktuelnog svjetskog prvaka koji su od starta nametnuli svoj tempo i veoma lako riješili prvi set u svoju korist, a “crveni” osvojili samo 10 poena.

Nešto jači otpor naši su pružili u drugom setu kada su osvojili 17 poena, ali je Poljska opet pokazali nadmoć.

U trećem setu Crna Gora se držala do sredine perioda, međutim Poljaci nijesu dozvolili bilo kakvu neizvjesnost i došli do ubjedljivog trijumfa.

Selektor Bašić je odlučio da izvede iz igre Marka Bojića i Miloša Ćulafića, a šansu su u nastavku dobili Božidar Ćuk i Aleksandar Minić.