EP: Nova ubjedljiva pobjeda crnogorskih košarkašica!

Piše: Ognjen 784 pregleda Dodaj komentar

Nova ubjedljiva pobjeda crnogorskih košarkašica na Evropskom prenstvu! ”Crvene” su nakon Češke, u drugom kolu A grupe u potpunosti nadigrale jednog od domaćina šampionata, selekciju Rumunije 79:61.  Još jedno sjajno izdanje izabranica Momira Milatovića, koje će sjutra imati slobodan dan, a u neđelju ih očekuje nastavak takmičenja protiv reprezentacije Ukrajine od 17 sati.

Stručni štab je odlučio da odmori Milku Bjelicu koja je doživjela udarac u duelu protiv Češke, kako bi se oporavila za posljednja dva meča u preliminarnoj fazi. Priliku su dobile sve igračice i upisale se u listu stijelaca.

Tri igračice su imale dvocifren učinak – Jelena Dubljević je postigla 19 (15 u prvoj četvrtini) i imala sedam asistencija i šest skokova, Milica Jovanović je upisala 11, Anđelika Robinson 10, uz sedam skokova, dok je Jelena Škerović imala 10 uspješnih proigravanja. Iva Perovanović je imala osam poena i devet uhvaćenih lopti.

Naša reprezentacija je duel protiv domaćina počela kao i premijerni protiv Češke – Škerović, Pašić,Jovanović, Dubljević i Robinson bili su u startnoj petorci, a nakon trojke Jovanović, u 3. minutu bilo je 8:6. Poen za poen igralo se do 8. minuta, kada je Rumunija izjednačila na 16:16. Uslijedila je serija od osam vezanih poena Crne Gore u kojoj su pogađale Robinson, te sa linije slobodnih bacanja Vujović, Jovanović iDubljević za vođstvo 24:16. Nakon prve dionice bilo je 24:16, uz 15 poena sjajne Dubljević koja se poigravala sa odbranom domaćina i imala samo jedan promašaj iz igre iz šest pokušaja.

Druga četvrtina protekla je u znaku dominacije naše reprezentacije – u prvih pet minuta i 30 sekundi, Rumunija je postigla samo dva poena, pa je u 15. minutu nakon dvojke i pogođenog dodatnog bacanjaRobinson bilo 38:20. Uz Robinson koja je postigla pet, u seriji 12:2 pogađale su i Aleksić (pet poena) iPerovanović sa linije slobodnih bacanja. I do kraja druge četvrtine, Crna Gora igrala je sjajno u odbrani, efikasno i raznovrsno u napadu, pogađale su Perovanovć, Robinson, Dubljević, Jovanović i Aleksić, pa je na velikom odmoru bilo 51:22. Već nakon 20 minuta, dvije naše igračice imale su dvocifren učinak –Dubljević sa 19 i Robinson sa 10 poena, uz sedam skokova.

Vučetić je dobila priliku od početka treće četvrtine i sjajno je iskoristila – pogodila je dva bacanja, potom i trojku za najveću prednost (56:22) u 22. minutu. Rumunija je u 23. minutu smanjila zaostatk na 28 poena (56:22), ali je Jovanović vezala četiri poena za vođstvo 60:28 u 25. minutu. U finišu treće četvrtine priliku su dobile Raković i Pašić, koja je pogodila za ”plus 26” (66:40), što je bio rezultat uoči posljednjih deset minuta.

U posljednjoj četvrtini jedina dilema bila je konačna razlika, a posebno raduje činjenica da je naša selekcija utakmicu završila sa tri najmlađe igračice – Kristina Raković, Jovana Pašić i Jelena Vučetić na pravi način iskoristile su šansu i upisale se u listu strijalaca.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Jelena Dubljević sa 19, Milica Jovanović je ubacila 11, a poen manje Anđelika Robinson. U rumunskom timu najbolja je bila Gabrijela Marginean sa 18 koševa. U drugom meču te grupe Češka je pobijedila Ukrajinu 80:79. Slobodne su bile košarkašice Francuske.