EP Malta: Crna Gora na startu poražena od Hrvatske

Piše: Reprezentacija.me 870 pregleda Dodaj komentar

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači 2000. godište i mlađi, poražena je u prvom kolu Evropskog prvenstva na Malti od Hrvatske 13:9.

Izabranici Miodraga Mirovića su dobro otvorili meč, poveli 2:1, ali je onda uslijedila serija Hrvata koji su na poluvremenu imali prednost od 7:3.

Minut prije kraja treće dionice uspjeli smo da priđemo na 9:7, ali je naš rival brzo vratio četiri gola prednosti, na kraju konačnih 13:9.

U našoj selekciji pet golova Radovića, tri Gardaševića i jedan Murišića. Kod pobjednika istakao se Ćulina sa 5 golova.

17:30h Mađarska – Crna Gora

Pobjednik grupe plasiraće se u četvrtfinale. Drugoplasirana selekcija iz naše grupe u osmini finala igraće sa trećeplasiranom iz grupe C, a trećeplasirana selekcija iz naše grupe u osmini finala igraće sa drugoplasiranom iz grupe C.