Engleska slavi Kejna, Tunis kapitulirao u nadoknadi

Piše: Ognjen 756 pregleda Dodaj komentar

Kasnim pogotkom Harija Kejna, fudbaleri Engleske uspjeli su da izađu na kraj sa Tunisom (2:1) u prvoj rundi G grupe Svjetskog prvenstva.

Napadač Totenhema bio je dvostruki strijelac, a gol vrijedan trijumfa dao je u prvom minutu nadoknade poslije velike gužve i asistencije glavom Megvajera.

Englezi su pokazali mnogo u prvom poluvremenu, djelovali nadomoćno, ali je rezultat na semaforu Volgograd arene pokazivao 1:1. U nastavku bezidjedna predstava Gordog albiona, no Kejn je kao i mnogo puta u karijeri bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, pa je Tunis morao da potpiše kapitulaciju.

Četa Gereta Sautgejta je u meč ušla odlično i poslije par propuštenih zicera, Kejn je načeo, tada, pogubljenu odbranu rivala.

Uslijedile su nove neiskorišćene šanse Engleza, pa kao što to biva u fudbalu stigla je kazna – Voker je bespotrebno skrivio penal, a gol sa bijele tačke, za izjednačenje, dao je Saši.

Za razliku od vrlo uzbudljivog prvog, u drugom dijelu smo gledali klasičnu uspavanku. Tunis je sjajno zatvorio sve prilaze sopstvenom golu, senzacija je bila na pomolu, a onda se pojavio Kejn…

U prvom meču ove grupe, Belgija je bila bolja od Paname 3:0.

TUNIS – ENGLESKA 1:2 (Saši pen. 35 – Kejn 11, 91)