EL: Budućnost se porazom oprostila od „Morače”

Piše: Vladan 861 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti poraženi su večeras u „Morači” od ekipe Efesa, rezultatom  84:91 u utakmici 28. kola Evrolige.

U meču koji nije imao veliki rezultatski značaj, ekipa Jasmina Repeše ipak nije uspjela da stigne do sedme pobjede u elitnom takmičenju.

Sa druge strane, Efes je već izborio plasman u plej-of. Trenutno je na četvrtoj poziciji sa 18 pobjeda i 10 poraza.

Gostujuća ekipa je mnogo bolje ušla u večerašnji duel, brzo je stekla i dvocifrenu prednost, ali je Budućnost dva minuta prije kraja prve dionice uspjela da priđe na -5 (14:19).

Tokom druge dionice ekipa iz Istanbula uvećavala je prednost koja je u jednom trenutku iznosila +17.  Sa druge strane, Erl Klark I Džekson spuštaju razliku uoči velike pauze na 13 poena  (40:53).

U trećoj četvrtini nastavili su gosti da koriste greške „plavih”, dostigli su maksimalnih 22 poena prednosti, koji su potom domaći uspjeli da smanje preko Popovića I Bitadzea na -14.

U poslednjoj četvrtini Budućnost je uspjela da se vrati u meč i na kraju izgube sa samo sedam poena razlike.

Džekson je bio najefikasniji sa 17 poena, Goga Bitadze je dodao 16, a Petar Popović postigao devet, uz tri skoka i četiri asistencije.

Najbolji kod istanbulskog tima bio je Vasilije Micić sa 18 postignutih poena. Pratio ga je Tibor Plajs sa 16 i Danston sa 14 poena.

Budućnost do kraja gostuje Barseloni i Panatinaikosu u okviru Evrolige.

Međutim, u fokusu su važni mečevi u regionalnom šampionatu protiv Cedevite, u polufinalu plej-ofa ABA lige, koji je na programu u ponedeljak 25. marta.