Ekipa Dangerous pobjednik “Red Bull Reign” turnira u Podgorici

Piše: Rajko 644 pregleda Dodaj komentar

Pobjednik turnira “Red Bull Reign 2018” je tim „Dangerous”, koji je naslovom najboljeg u Crnoj Gori izborio i plasman na veliki turnir u SAD u septembru.

Majstori basketa, popularne igre „3 na 3”, opet su se okupili u Njegoševom parku, na turniru “Red Bull Reign 2018”.

„Dangerous” je bio bolji od „Džampale do kraja” rezultatom 27:21, a predvodio ga je prošlogodišnji kapiten pobjedničke ekipe „Jokatore” Aleksandar Jović.

Pored Jovića, u sastavu „Dangerousa” su bili i Marko Koljević, Aleksandar Bogojević i Rajko Tapušković i svi oni će imati šansu da u septembru jure trofej u Vašingtonu.

„Prezadovoljni smo, ponosni, što smo ovaj dan i druženje okončali pobjedom”, rekao je Jović.

Turnir je očekivano okupio veliki broj ljubitelja košarke, a nije izostalo neizvjesnosti, počev od prve, pa sve do utakmice koja je odlučivala konačnog pobjednika.

„Red Bull Reign turnir” je ove godine imao i veliku zvijezdu – Vladimira Dašića, bivšeg crnogorskog reprezentativca i asa Budućnosti, Real Madrida, čiji je tim „Džampale do kraja” izgubio u finalu.

„Prošle godine smo bili u finali protiv SAD, nismo bili daleko od trijumfa. Sada smo iskusniji godinu i idemo u Vašington da osvojimo pehar. Neće biti lako, ali ambicija svakako postoji”, istakao je Jović.

Turnir se ove godine igrao po modifikovanim pravilima – utakmice su trajale po osam minuta i igrale se do 21 poena, osim velikog finala koje se igralo do isteka osam minuta.