EK: Velika pobjeda Budućnosti nad Sasarijem, dojučerašnjim evroligašem!

Piše: Ognjen 662 pregleda Dodaj komentar

Pobjeda košarkaša Budućnost Volija protiv ovogodišnjeg učesnika Evrolige!  ”Plavi” su u ”Morači” savladali u 3. kolu grupe H druge faze Eurokupa ekipu Dinamo Sasarija 93:86 (35:27, 20:20, 26:15, 12:24) ! To je prvi trijumf Budućnosti u drugoj fazi, nakon dva startna poraza, ali veliki trijumf, još važnije dobra partija izabranika Igora Jovovića pred veliki derbi u ABA ligi i okršaj sa Crvenom zvezdom u Morači u poneđeljak.

Budućnost je odlično otvorila meč protiv euroligaša, sredinom dionice Šehović je pogodio trojku za 18:8, razigrali su se svi igrači ”plavih”, sjajno ih je služio šut, pa je domaćin u prvih deset minuta postigao nevjerovatnih 35 poena, gost 27.

Budućnost je poenima Subotića došla do +12, u 15. minutu Kuk je bio precizan sa slobodnih bacanja za 47:35. Mali pad u igri ”plavih” gosti su iskoristili da smanje na 51:45 na dva ipo minuta do kraja druge četvrtine. Na dužu pauzu ekipa Igora Jovovića otišla je sa prednošću 55:47.

Početkom trće dionice Šehović i drugovi održavali su deset poena viška, a u 24. minutu trojka Subotića za 65:51. Kapiten crnogorskog šampiona pogodio je za ogromnih 74:55 na tri ipo minuta do kraja, a pred posljednjih deset minuta razlika je bila ista 81:62.

Čedomir Vitkovac je svojim 13. poenom pogodio za 85:65, na pet ipo minuta do kraja meča Sanders je trojkom smanjio na 89:74. Budućnost je stala u napadu, očigledno zadovoljna velikom prednošću, pa ja na nešto više od tri minuta do kraja bilo 89:79. Međutim, Sasari postiže trojku, a onda i dva poena i smanjuje na 89:84, serija gostiju 19:2. Ipak, poslije tajm-auta Jovovića Budućnost se trgla serijom 4:0 došla na 93:84 na minut do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Suad Šehović, koji je pored 27 poena, imao i 13 skokova, a meč je završio sa indeksom 37.

Istakao se i Čedomir Vitkovac sa 17, Omar Kuk je postigao 13, Darko Planinić 12, a poen manje Bojan Subotić.

U italijanskoj ekipi najbolji su bili Rakim Sanders sa 24 i Džerom Dajson sa 20 koševa.

Gosti su bili favorit prije meča, ali je odličnom partijom Budućnost potpuno zasluženo slavila, što je odlična uvertira za košarkaški spektakl u poneđeljak i gostovanje Crvene zvezde u ”Morači”.