Efes trojkama uništio Dejov debi sa Bajernom u Evroligi

Piše: Rajko 720 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Anadolu Efesa ostvarili su prvu pobjedu ove sezone u Evroligi, pošto su na gostovanju Bajernu u Minhenu bili ubjedljivi 90:71, najviše zahvaljujući odličnom šutu za tri poena.

Turski tim šutirao je trojke 12-20, čime su potpuno razbili odbranu njemačkog šampiona. Bavarci su se držali samo u prvoj četvrtini, koju su dobili 19:18, a onda je krenula kanonada gostiju. Sve je praktično odlučeno u trećoj četvrtini, koju je Efes dobio 28:14 i u posljednjih 10 minuta ušao sa +21.

Kod pobjednika najbolji su bili Brok Motum sa 14 poena, Šejn Larkin sa 13, Džejms Anderson sa 12, dok su poene postigli i Vasilije Micić i Krunoslav Simon i to po trojku. Micić iz jednog, Simon iz tri pokušaja.

Na drugoj strani u ekipi Dejana Radonjića najefikasniji bio je Nihad Đedović sa 17 poena, Stefan Jović je postigao 15, Vladimir Lučić 11, dok Nemanja Dangubić i Leon Radošević nisu postizali poene.

U narednoj rundi Anadolu Efes u sredu dočekuje Žalgiris, dok Bajern dan ranije dočekuje Panatinaikos.