Džikić: Za dobar napad i dobru odbranu nešto mora da se žrtvuje

Piše: Vladan 688 pregleda Dodaj komentar

Trener Budućnost Volija Aleksandar Džikić rekao je nakon poraza od Gran Kanarije 95:85 u 12. kolu Evrolige da je utakmica izgubljena u drugom periodu.

Način na koji smo odigrali drugu četvrtinu je odlučio meč. Pokušali smo u drugom poluvremenu da igramo drugačije, ali nije bilo dovoljno. Nevjerovatno je da dopustimo da tim koji nije postigao nijednu trojku sa pozicije plejmejkera ima 26 asistencija, od čega plejmejkeri 20 kombinovano.“, rekao je Džikić.

Budućnost je u posljednjoj četvrtini pokazala da može da igra sa Gran Kanarijom, mada je domaćin, ušuškan zbog velike prednosti, ipak malo spustio ritam.

Ono što smo radili u posljednjih 5-6 minuta mi smo i pripremali, ali je pitanje zašto to nismo radili ranije. Moraćemo o tome da pričamo. Za dobar napad i dobru odbranu nešto mora da se žrtvuje, a to čini tim dobrim“, kazao je Džikić.