Džekson trojkom srušio Mornar!

Piše: Ognjen 695 pregleda Dodaj komentar

Trojkom Edvina Džeksona sekund prije kraja, košarkaši Budućnost Volija pobijedili su u Baru Mornar 96:95 u derbiju četvrtog kola Superlige.

Posljednji šut nije pogodio Nemanja Vranješ, pa su bodovi pripali Podgoričanima.

“Plavi” su imali vođstvo 91:85, ali je Mornar sa dvije trojke Jelenića za kratko vrijeme uspio da izjednači i utakmicu uvede u potpunu dramu.

Ipak, pogodak povremenog francuskog reprezentativca sačuvao je maksimalan učinak i prvo mjesto na tabeli timu Petra Mijovića.

Mornar je igrao bolje u prvom dijelu, a na početku druge četvrtine imao je i 12 poena prednosti. Međutim, Budućnost je uspjela da do poluvremena smanji na 47:43.

U drugom dijelu utakmica je bila izjednačena i oba tima smjenjivali su se u vođstvu.

Na kraju je Budućnost Voli na opisan način došla do trijumfa.

Čovjek odluke Edvin Džekson bio je najefikasniji sa 22 poena, dok su po 14 dodali Suad Šehović, Džejms Bel i Filip Barović.

U domaćem sastavu 29 poena Nemanje Vranješa, 25 uz 12 skokova dodao je Uroš Luković, dok je Nikola Rebić ubacio 20 koševa.