Dvanaest medalja za klub brazilske džiu džice ,,Mata Leao“

Piše: Vladan 793 pregleda Dodaj komentar

Mata Leao ATM BJJ MontenegroPodgorički klub brazilske džiu džice ,,Mata Leao ATM BJJ Montenegro“ nastupio je sa jedanaest takmičara i osvojio dvanaest medalja na ,,Eastern Europe brazilian jiu jitsu openu“, koji je proteklog vikenda održan u Zagrebu.

U glavnom gradu Hrvatske nastupilo je preko 350 takmičara iz 30 timova iz Hrvatske, Srbije, Italije, Crne Gore, Austrije, Mađarske, Švajcarske, Češke, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Ujedinjenog Kraljevstva.

Učenici Mladena i Marka Jokmanovića osvojili su po tri zlatne i srebrne, te šest bronzanih medalja. U generalnom plasmanu, Mata Leao ATM zauzeo je četvrto mjesto. Najbolji u svojim kategorijama bili su Marko Jokmanovic (kategorija braon pojaseva do 70 kg),  Đorđe Krstajić (mlađi juniori preko 78 kg) i Srđan Bošković (plavih pojasevi do 94 kg). Srebrni su bili Mladen Jokmanović (braon pojasevi do 94 kg), Nikola Novaković (junior -64 kg ) i Novak Joksimović (mlađi junior bi do 74 kg).

Bronzom su se okitili Biljana Mitrović (seniorke do 58 kg), Ivan Čelebić (seniori do 100 kg), Fedor Šoskić (junior preko 94 kg ), Danijel Krivokapić (seniori -70 kg plavi pojasevi) i još jednom Mladen i Marko Jokmanović u apsolutnoj kategoriji za braon pojaseve.

U klubu Mata Leao ATM zadovoljni su rezultatima i najavljuju novu berbu medalja na predstojećim takmičenjima u Srbiji, Hrvatskoj i Italiji.