Đurđina Jauković odvela Danilovgrad u finale Kupa

Piše: Vladan 647 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Danilovgrada igraće u finalu nacionalnog Kupa protiv Budućnosti 21.maja najvjerovatnije u Budvi.

Izabranice Maje Savić su šesti put ove sezone savladale Levaleu – 25:24, s tim što su Nikšićanke večeras bile nikad bliže povoljnom rezultatu, ali je ponovo veliki posao kod gošći odradila najbolja mlada igračica na Starom kontinentu Đurđina Jauković, koja je pogađala iz svih pozicija i bila najzaslužnija da Danilovgrad preokrene nakon minus šest, te minus pet na poluvremenu 16:11.

Levalea je imala prednost u prvih 30 minuta, igrala je odlično u odbrani, flaster na Đinu Jauković, a pritom su “kanarinke” promašile nekoliko zicera, da bi poslednji gol u prvom dijelu bio i najljepši na meču, kada je golmanka domaćih Katarina Perović iznenadila kolegnicu Ljubicu Nenezić u poslednjoj sekundi.

To kao da je bio motiv više kod Danilovgrada, tako da su gošće već u prvih pet minuta nastavka smanjile na minus jedan, dok su domaće odigrale znatlo lošije u odbrani, odrekle su se taktike koja je do tada dala rezultat – Jauković je imala prostora da pokaže koliko je dominantna u odnosu na ostale, dok kod Levalee nije bilo tako raspoložene igračice, da bi se pritom sredinom drugog poluvremena povrijedila Sandra Rakočević, koja je do tog trenutka nosila igru domaćih.

Najzaslužnija za plasman u finale bila je Đina Jauković sa 13 golova, Esma Muratović je postigla četiri, a Nina Bulatović tri, te Vasilisa Senić jedan manje. Kod Levalee Dušica Kažić je postigla sedam, Nađa Pejović i Marija Kaluđerović po pet, a Sandra Rakočević četiri.

tekst/foto: handball montenegro