Dukić 34, Les 62. nakon trećeg dana Svjetskog kupa u Majamiju

Piše: Ognjen 749 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski jedriličari Milivoj Dukić i Igor Les treći takmičarski dan Svjetskog kupa u Majamiju završili su na 34, odnosno 62. mjestu u klasi Laser Standard prenosi Mina.

Dukić, član hercegnovskog kluba Jugole Grakalić, petu regatu završio je na 19, a šestu na 30. mjestu i poslije trećeg dana zauzima 34. poziciju u generaalnom plasmanu.

Jedriličar Delfina, Les je dvije jedrene regate završio na 51. i 52. mjestu i na kraju trećeg dana zauzima 62. poziciju.

Do kraja takmičenja ostale su još četiri regate.

U Majamiju takmiči se više od 500 najboljih jedriličara iz 50 država svijeta u deset olimpijskih klasa.

To je prvi pravi test za najbolje jedriličare svijeta u olimpijskim klasama u 2018. godini.

Prve kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju biće na Svjetskom prvenstvu koje će u avgustu biti održano u danskom Arhusu.