Dubljević vodi Valensiju ka tituli! Meč lopta za dva dana u “Fonteti”

Piše: Reprezentacija.me 896 pregleda Dodaj komentar

Nevjerovatna košarka se igra u finalu ACB lige, Bojan Dubljević igra fantastičnu seriju i jako je blizu titule!

“Fonteta” nosi Valensiju do trofeja kako se u ovom trenutku čini. Nešto sporiji start utakmice viđen je večeras za razliku od prethodnih susreta, te je u prvoj četvrtini bilo svega 27 poena. 11:16 za kraljevski klub nakon prvih 10 minuta preraslo je i u +11 u jednom momentu u drugom periodu. Međutim, brzo su se stabilisali igrači u narandžastom predvođeni Bojanom Dubljevićem i, prije svega, spektakularnim Fernandom San Emeteriom. Nekoliko nevjerovatnih poteza dva najbolja igrača Valensije dobila su epilog u vođstvu koje je Valensija imala na poluvremenu – 36:35.

Drugo poluvrijeme Valensije je jedno od najboljih koje je ova ekipa odigrala ove sezone. Favorizovani Real Madrid je razmontiran, kako šutem za 3 poena, tako i fantastičnom partijom našeg reprezentativnog centra u reketu. Valensija je zgrabila pobjedu večeras, Realu nije dozvoljeno ni da se ponada. Dubljević, očigledno veliki ljubimac navijača Valensije, podigao je čitavu “Fontetu” na noge. Fešta na tribinima izazvana fantastičnom partijom izabranika Pedra Martineza!

Konačan rezultat, 81:64! Valensija je na pragu da sruši velikana kao što je Real Madrid i osvoji istorijsku titulu! Tomas je u pobjedi upisao 16 poena, San Emeterio 15, dok je MVP Valensije bio upravo Bojan Dubljević sa 14 poena i 6 skokova. U Realu, Llull 16, Ayon 15, Dončić 13.

Prva meč lopta za Dubljevića i drugove igra se u petak, ponovo na parketu neosvojive tvrđave “Fontete”!