Dubljević sa Valensijom uzeo i Superkup!

Piše: Reprezentacija.me 750 pregleda Dodaj komentar
bolsamania.com

Košarkaši Valensije su pobjedili su Gran Kanariju u finalu ovog takmičenja rezultatom 69:63 (13:13, 10:19, 25:14, 21:17) i tako nastavili tamo gdje su stali prošle sezone što se tiče osvajanja trofeja.

Nekako je postalo opšte pravilo u evropskoj košarci da velike ekipe igraju treću četvrtinu. Upravo su se u tom periodu utakmice izdigli Dubi i drugovi, nadjačavši Gran Kanariju i prelomvivši utakmicu u svoju korist.

Prvi period utakmice je bio karastrofalan za Valensiju jer su u prvom poluvremenu postigli samo 23 koša. Ipak, Dubljevićeva ekipa se u drugom poluvremenu uozbiljila, poboljšala šut, nastavila sa jakom odbranom – a kao rezultat uloženog truda i borbe, trofejnu salu aktuelnog šampiona Španije krasiće pehar dodijeljen šampionu Superkupa.

Naš as je odigrao sjajnu utakmicu, pogotovo posljednju četvrtinu gdje je postigao više od polovine svojih poena (clutch). Bojan je postigao 16 poena i dodao 7 uhvaćenih lopti.

Pratili su ga San Emeterio sa 18, odnosno Grin sa 13 poena.

U suparničkoj ekipi najbolji su bili Erikson sa 13, odnosno Pauli sa 10 koševa.