Dubljević i Valensija zabilježili prvu pobjedu u EL

Piše: Reprezentacija.me 856 pregleda Dodaj komentar
mundodeportivo.com

Košarkaši Valensije savladali su u drugom kolu Evrolige ekipu Anadolu Efesa rezultatom 78:71 (19:13, 19:25, 28:10, 12:23)

Poništili su poraz od Himkija u gostima u prvom kolu Dubljević i ekipa večeras protiv Efesa.

Mnogo puta rečeno, večeras ponovo dokazano – ako želite da dobijete utakmicu odigrajte treću četvrtinu kako treba. Isto su uradili i večeras u drugoj rundi Evrolige igrači Valensije pred svojom publikom u vaternoj hali San Luis i tako zatvorili utakmicu protiv Turaka na 10 minuta do kraja meča.

Opravdali su “slijepi miševi” ulogu favorita i odbranili domaći teren. Igralo se koš za koš do sredine prve četvrtine kad je Valensija prvi put napravila osjetniju prednost i povela 17:6. Gosti su se do kraja prvog kvartala koliko toliko vratili u meč jer su spustili prednost domaćih na minus 6.

U drugoj četvrtini izabranici Velimira Perasovića su dodali gas i doveli meč u egal. Ipak, nije se tako činilo poslije 2 minuta drugog perioda kada je trojkom Sastrea Valensija otišla na plus 13. Onda su stariji brat Si Džej Mekoluma – Erik, Vladimir Štimac i Džoš Adams uzeli stvar u svoje ruke te se na poluvrijeme otišlo sa neriješenim rezultatom 38:38.

I onda dolazimo do “čuvene” treće četvrtine o kojoj nećemo trošiti puno riječi, Reći ćemo samo da su igrači Valensije ravnomjerno raspodijelili poene, odigrali sjajnu odbranu i još bolji napad te su četvrtinu dobili sa 28 postignutih poena dok su Turcima dozvolili samo 10.

Posljendnji kvartal je bio sušto odrađivanje posla, popularni “garbage time”, tako da su momci u narandžastim dresovima mogli polako početi da slave sa svojim navijačima.

Bojan Dubljević je odigrao solidnu utakmicu poslije povrede nosa, postigao je 9 poena i uhvatio 10 lopti tako da mu je nedostajao samo poen za dabl-dabl učinak.

Valensiju su predvodili Erik Grin i Đoan Sastre. Amerikanac je bio najefikasniji na meču sa 24 poena i 5 skokova, dok je Sastre dodao 15 poena.

Kod Efesa najbolji su bili Štimeni i MekKolum koji su postigli po 20 poena, ali ih ostatak ekipe nije ispratio.

U sljedećem kolu Valensija ide na noge Baskoniji.