Dubljević i Valensija osvojili i Milano

Piše: Ognjen 592 pregleda Dodaj komentar
Foto - euroleague.net

Košarkaši madridskog Reala slavili su na domaćem parketu nad ekipom Žalgirisa sa 88:81, u meču 28. kola najelitnijeg evropskog takmičenja.

Litvanci su na gostovanju u Španiji pružili snažan otpor „kraljevskom klubu“, koji je slomljen tek u poslednjih pet minuta susreta.

Veći tok utakmice protekao je u izjednačenoj borbi dva tima, gde je ekipa Pabla Lasa najveću prednost imala sredinom druge dionice, kada su u jednom momentu poveli sa 34:26.

Ipak do poluvremena gosti su uspjeli da stignu i prestignu prednost Reala, i na veliki odmor odu sa prednošću od tri poena, 44:41.

Treći kvartal donio je izjednačenu igru dva tima, gdje je domaćin nešto boljom završnicom pred poslednjih deset minuta sebi obezbijedio prednost od tri poena, a meč je prelomljen u posljednjih pet minuta u koji je domaćin ušao sa vođstvom od jednog poena.

Tada je uslijedila serija Treja Tompkinsa koji je sa šest vezanih poena donio Madriđanima vođstvo od 81:74 i praktično prelomio ovaj susret.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Felipe Rejes sa 16 poena (6/7 za dva), Fabien Kozer je ubacio 14 poena, a Luka Dončić 11 uz sedam asistencija. Dvocifren je bio i Džejsi Kerol sa 10 poena.

Kod Žalgirisa prednjačio je Paulijus Jankunas sa 21 poenom, Arturas Milaknis je dodao 14, a Kevin Pengos 12 poena.

Sličan razvoj događaja imali smo i u Milanu, gdje je Valensija kao gost slavila rezultatom 93:89.

Italijanski tim je ovaj susret otvorio nešto bolje od svog rivala, krajem prve dionice imao prednost od 20:11, međutim španski tim nije dozvolio da domaćinu da se odlijepi i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Milana od tri poena. 43:40.

Treći kvartal donio je rezultatsku klackalicu gdje je Valensija na kraju u posljednji period prenijela vođstvo od tri poena, a furiozni start u četvrtoj četvrtini im je na šest minuta prije kraja donio prednost od devet poena.

Ipak Milano se nije predavao, već je na 40 sekundi prije kraja prišao na 90:89, ali je pobjedu gostiju sa linije penala zapečatio Alberto Abalde.

Listu strijelaca kod Valensije predvodio je Erik Grin sa 18 poena, dok su po 11 postigli naš Bojan Dubljević, Van Rosom i Plais (8sk).

Kod domaćina sjajnu partiju pružio je Vladimir Micov koji je susret završio sa 27 poena, pet skokova i četiri asistencije, Kurtis Džerels dodao je 17 poena, a Arturas Gudaitis 13, uz osam skokova.