Dubljević i Nidam vode Crnu Goru ka Svjetskom prvenstvu

Piše: Rajko 729 pregleda Dodaj komentar

Košarkaška reprezentacija Crne Gore gostovala je večeras u Letoniji gdje je protiv istoimene reprezentacije igrala meč druge runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Naša selekcija slavila je u teškom meču u Letoniji i ostvarila važnu pobjedu u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Slavili su naši momci rezultatom 75-84.

Prije ovog meča, Letonija je imala skor od pet pobjeda i tri poraza i bila na trećem mjestu na tabeli, Crna Gora je ostvarila polovičan skor, kao i Ukrajina koja je večeras savladala ekipu Slovenije.

Nikola Ivanović, Bojan Dubljević, Aleksa i Petar Popović i Blagota Sekulić činili su startnu postavu koju je na parket poslao selektor Zvezdan Mitrović.

I odlično su izabranici Zvezdana Mitrovića počeli meč. Nikola Ivanović je pogodio za prvo vođstvo a odmah se vidjelo da su najraspoloženiji za igru bili Bojan Dubljević i Derik Nidam.

Naša selekcija je tokom čitave prve četvrtine održavala prednost, Letonci, sa druge strane, nijesu uspijevali da ozbiljnije ugroze našu prednost pa se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 20-24 za našu selekciju.

Prvu prednost na meču Letonci su stekli u trećem minutu igre u drugoj četvrtini kada su poveli sa 25-24. Međutim, naši košarkaši su odmah reagovali i preko Derika Nidama vratili prednost na našu stranu.

Na dva minuta do poluvremena imala je naša selekcija +7 kada je Blagota Sekulić iskoristio oba slobodna bacanja.

Ipak, drugi period igre završen je neriješenim rezultatom, 21-21, ali su crnogorski košarkaši zahvaljujući prednosti iz prvog perioda na odmor otišli sa vođstvom od četiri poena prednosti 41-45.

Derik Nidam sa 15 i Bojan Dubljević sa 14 poena bili su nosioci naše igre u prvom poluvremenu.

U nastavku igre, bolja reakcija košarkaša Letonije. Uspjelu su da istope prednost naše selekcije i preko Janisa Blumsa stigli do prednosti 47-46.

Sredina treće četvrtine donijela je rezultatsku klackalicu na terenu. Obje reprezentacije su se smjenjivale u vođstvu uz isprekidanu igru i malo koševa i na jednoj i na drugoj strani.

U takvoj situaciji bolje se snasla domaća selekcija koja je dobila treću četvrtinu 20-16 i poravnala rezultat na 61-61 pred početak posljednjeg dijela igre.

Posljednju četvrtinu otvorili smo poenima kapitena Blagote Sekulića, za vođstvo 61-63.

Vjerovatno prelomni momenti na meču bili su šutevi Nikole Ivanovića i sjajnog Bojana Dubljevića koji su donijeli +6 za našu reprezentaciju na četiri minuta do kraja.

Nemanja Đurišić je trojkom na dva minuta do isteka regularnog dijela igre pogodio šut za tri a nakon toga i sjajna igra u odbrani Nikole Ivanovića za neiskorišćen napad Letonaca i potvrdu pobjede naše selekcije.

U našoj selekciji, večeras su daleko ispred ostalih bili Bojan Dubljević i Derik Nidam. Dubljević je ubacio 22 poena, Nidam 19, Blagota Sekulić 15 i Nemanja Đurišić 12.

Sa druge strane, u reprezentaciji Letonije, najefikasniji su bili Mejers sa 27 i Berzins 13.