Drugi poraz “lavica” u okviru “Zlatne lige”

Mirko
Piše: Mirko 334 pregleda Dodaj komentar

Ženska seniorska reprezentacija doživjela je drugi poraz na turniru „Zlatna liga“ koji se održava u okviru EHF sedmice – domaćin Danska je slavila 36:23 (20:11) u duelu koji je odigran u Randersu i upisala prvu pobjedu, nakon što je na startu poražena od Norveške.

Kao i duelu protiv Francuske na startu turnira, izabranice Pera Johansona dobro su počele, ali su potom dozvolile protivniku da uspostavi dominaciju u svim segmentima i već u 18. minutu dođe do dvocifrene prednsosti (18:8), koju je bez problema sačuvao do kraja.

Posljednji protivnik na turniru u Danskoj, u nedjelju (15 sati) biće Norveška, koja ima maksimalan učinak u prva dva kola, jer je pored domaćina, savladala i Francusku.

Danska je povela 2:0, a naša reprezentacija golovima Jauković i Brnović stigla do jedinog izjednačenja na meču (2:2) u 6. minutu.

„Lavice“ su održavale priključak do 9. minuta kada je Radičević smanjila zaostatak na gol (5:4), ali je u narednih šest minuta samo Jauković zatresla mrežu protivnika, pa je u 15. minutu na semaforu pisalo 10:5.

Iako je Johanson bio primoran da već u 17. minutu uzme drugi tajm-aut, domaćin je nastavio u istom ritmu, pogađao je iz svih pozicija u napadu, pa je poslije serije od šest vezanih golova u pet minuta, došao do dvocifrene prednosti (18:8) u 25. minutu.

Na poluvremenu je bilo 20:11, uz šest golova Stokholm.

Danska je drugo poluvrijeme otvorila sa tri vezana gola za vođstvo (23:11) u 33. minutu. Ista prednost domaćina bila je i u 35. minutu, nakon što je Tranborg pogodila za 24:12.

Uslijedio je odličan period igre Radičević i saigračica koje su serijom 5:1, zaostatak smanjile na osam golova (25:17) u 42. minutu.

Ispostavilo se da je to bilo sve, jer je domaćin uzvratio sa četiri vezana gola za „plus 12“ (29:17) u 46. minutu, pa je do kraja jedina dilema bila konačna razlika.

Naša reprezentacija u nedjelju (15 sati) će igrati protiv Norveške, dok će od 17.15 igrati Danska i Francuska.

DANSKA – CRNA GORA 36:23 (20:11)

RANDERS – „Arena Randers“. Gledalaca: 500. Sudije: Pedersen, Nigard (Danska). Sedmerci: Danska 4 (3), Crna Gora 8 (7). Isključenja: Danska 2, Crna Gora 4 minuta.

DANSKA: Toft (11 odbrana), Kristensen (šest odbrana i sedmerac), M. Hansen 2, Elver 1, Stokholm 8 (2), A. M. Hansen 3, Voler, Hajndal 3, Haugsted 2, Grigel 1, Rajnhart, Tranborg 5, A. U. Hansen, Jorgensen 3, Bidstrup 4 (1), Jensen 2, Burgard 1, Hejlund, Iversen 1.

CRNA GORA: Nenezić (šest odbrana i sedmerac), Marinović (jedna odbrana), Radičević 7 (5), Gugač, Jauković 5, Mugoša 1, Džaferović, Klikovac 2, Ujkić 2, Premović 1, Brnović 1, Ramusović, Mehmedović 4 (2), Grbić, Vukčević.