Druga pobjeda juniora, protiv Grčke za 1. mjesto

0
398
Foto: wpolo.me

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 1999. i mlađi, u drugom kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Minsku, savladala je selekciju Bjelorusije 16:9 (4:0, 4:3, 5:4, 3:2).

Već na startu izabranici Slobodana Mačića su napravili veliku prednost, nakon prve četvrtine bilo je 4:0, tokom druge i šest golova razlike, sredinom treće vodili smo 11:6, a pred posljednjih osam minuta bilo je 13:7 za Crnu Goru. Do kraja uvećali smo prednost na konačnih 16:9.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Mijušković sa osam golova, po dva su postigli Mačić i Đuro Radović, a po jedan Ćetković, Vučurović Matković i Franeta.

Crna Gora: Miloš Krivokapić, Danilo Radović, Savo Ćetković 1, Dimitrije Rašković, Marjan Mitrović, Aljoša Mačić 2, Luka Murišić, Petar Mijušković 8, Đuro Radović 2, Uroš Vučurović 1, Dušan Matković 1, Branko Franeta 1, Alen Isljamović.

Bjelorusija: Bajduk, Isačanka, Filimonu 6, Staršjanin, Padziarun, Džikciarenka, Šilionak, Fedarovič, Kulik 2, Hriško, Karalčuk, Varenik 1, Bicko.

Trener repezentacije je Slobodan Mačić, pomoćnici su Miodrag Matković i Miloš Šćepanović, doktor Đorđe Klajn, tehnička podrška i video analiza Vasko Vučković, tim menadžer Nenad Franeta.

Naša selekcija na startu bila je bolja od Rumunije 8:5, a u posljednjem meču grupe i duelu koji odlučuje o prvom mjestu i direktnom plasmanu u četvrtfinale igraćemo u utorak sa Grčkom od 14:40h po našem vremenu.

Pobjednici grupa plasiraće se direktno u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane ekipe igrati baraž za četvrtfinale.

RASPORED TAKMIČENJA:

Grupa A: Španija 3, Hrvatska 3, Turska 3, Slovenija 0

Grupa B: Grčka 6, Crna Gora 6, Bjelorusija 0, Rumunija 0

Grupa C: Mađarska 6, Italija 3, Francuska 3, Gruzija 0

Grupa D: Srbija 6, Rusija 3, Holandija 3, Velika Britanija 0

Dan 1, 26. avgust:

08:00h Španija – Turska 13:1

09:40h Hrvatska – Slovenija 14:4

11:20h Rusija – Velika Britanija 19:2

13:00h Srbija – Holandija 11:5

14:40h Mađarska – Gruzija 14:8

16:20h Italija – Francuska 12:6

18:10h Bjelorusija – Grčka 3:18

19:40h Crna Gora – Rumunija 8:5

Dan 2, 27. avgust:

08:00h Holandija – Velika Britanija 10:4

09:40h Grčka – Rumunija 8:2

11:20h Slovenija – Turska 6:15

13:00h Francuska – Gruzija 12:10

14:40h Rusija – Srbija 5:8

16:20h Mađarska – Italija 7:6

18:10h Crna Gora – Bjelorusija 16:9

19:40h Španija – Hrvatska

Dan 3, 28. avgust:

08:00h Italija – Gruzija

09:40h Rusija – Holandija

11:20h Mađarska – Francuska

13:00h Hrvatska – Turska

14:40h Crna Gora – Grčka

16:20h Španija – Slovenija

18:10h Bjelorusija – Rumunija

19:40h Srbija – Velika Britanija