Drama u posljednjem kolu: Bećiraj sa Mehelenom ispao u drugu ligu

Piše: Vladan 835 pregleda Dodaj komentar

Posljednje kolo “regularnog” dijela sezone u belgijskom fudbalskom šampionatu donijelo je kontroverzu u borbi za opstanak, koju je izgubio Mehelen.

Tim u kome od januara igra Fatos Bećiraj, ispao je iz elitnog ranga, iako je pobijedio ekipu Beverena 2:0.

Eupen je, međutim, na svom terenu savladao Muskron 4:0 i ostao u ligi, zbog bolje gol razlike u odnosu na Mehelen, i to za dva gola (minus 17, naspram minus 19).

Ubjedljiv trijumf Eupena je, međutim, ostvaren na sumnjiv način, prenose belgijski mediji, jer je domaćin tri gola postigao u razmaku od svega deset minuta – od 76. do 86.

“Mi smo vodili 2:0, oni su igrali 0:0, i mislio sam da možemo da se spasimo. Odjednom, 3.0 za Eupen. Pa nisu oni Briž ili Anderleht da daju tri gola za deset minuta”, kazao je igrač Mehelena Mamadu Bakajoko.

Bilo kako bilo, nekada jedan od najvećih belgijskih klubova, osvajač evropskog trofeja (Kup pobjednika kupova 1988), igraće u nižem rangu.

A Bećiraj je, ispostavilo se, napravio grešku.

Došao je iz Dinamo Moskve u januaru, kada je trener Aleksandar Janković, potpisao ugovor na tri godine, u drugom meču dobio crveni karton, a ukupno odigrao 128 minuta.