Dragičević i Đurišić na putu ka novoj tituli sa ekipom Zielone Gore

Piše: Reprezentacija.me 723 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski krilni tandem vodi poljskog šampiona po novi trofej. U prvom meču polufinala, na svom parketu, savladan je Ostrów Wielkopolski.

Vladimir Dragičević i Nemanja Đurišić proveli su najviše vremena na parketu i vodili Stelmet do pobjede i vođstva u seriji. Krajnji rezultat, 94:88.

Vlado je za nešto manje od 31 minuta u igri upisao 18 poena i 8 skokova šutiravši izuzetnih 8/10 iz igre, dok je Nemanja za 29 minuta upisao dabl-dabl, 15 poena i 10 skokova!

Razlika među timovima je očiglednija nego što to rezultat govori. Treba reći da je Zielona Gora posljednu četvrtinu meča izgubila sa čak 25:38, zahvaljujući odmoru koji su dobili glavni igrači ove ekipe.

Najefikasniji strijelac meča bio je, nama dobro poznati, James Florence sa 21 poenom. Kod gostiju, 18 poena Szewczyk koji je sve svoje koševe postigao van linije 6,75 (6/6)!

Naredni meč zakazan je za 22.05. gdje se očekuje nova sigurna “jedinica” ekipe Zielone Gore.