Đorđević asistent za gol i veliku pobjedu Arsenala iz Tule

Piše: Rajko 735 pregleda Dodaj komentar

U Rusiji se ovog vikenda igralo 11. kolo Premijer lige Rusije a fudbaleri Arsenala iz Tule priredili su veliku senzaciju.

Spartak je u rezultatskoj krizi od samog početka šampionata a danas je na svom stadionu nakon preokreta poražen od Arsenala iz Tule 2-3.

U prvom poluvremenu ništa nije moglo nagovijestiti ovakav krajnji rezultat pošto je Spartak dva puta dolazio u vođstvo.

Ze Luis je prvo u 13. minutu igre pogodio za vođstvo Spartaka a nakon izjednačujućeg gola Ožegovića u 35. minutu ponovo doveo svoj tim u vođstvo pred sam kraj prvog poluvremena.

A onda su popularni oružari u drugom poluvremenu režirali potpuni preokret i senzaciju.

Lesovoj je u 48. minutu poravnao na 2-2.

Igrao se 65. minut kada su igrači Arsenala odigrali dobru kontru u kojoj je učestvovao i crnogorski fudbaler, Luka Đorđević.

Đorđević je i započeo akciju po lijevoj strani, doturio loptu do Mirzova koji je matirao golmana Spartaka, Maksimenka, za veliki preokret i pobjedu Arsenala.

Nakon 11. kola Arsenal zauzima sredinu tabele Premijer lige Rusije sa 13 osvojenih bodova i u narednom kolu dočekuju na svom terenu ekipu Orenburga.