Domaća ekipa 4SOBE slavila u Pljevljima!

Piše: Ognjen 629 pregleda Dodaj komentar

Završen je i 12. tradicionalni, turnir u basketu ‘Baci drogu u koš’.

Pobjednik je ekipa 4SOBE (Dejan Džaković, Šćepan Tošić, Luka Marković, Dejan Pošuka). U finalu su savladali ekipu iz Sarajeva – XXX (Fedja Vuleta, Damir Palata, Mujo Tuljković, Filip Pejović). Događaj u Pljevljima je trajao 2 dana. Prvog dana, na programu događaja je bio pokazni/promo trening za škole košarke iz Pljevalja, kao i takmičenja za mlađe kategorije: šutiranje slobodnih bacanja (pobjednik Marko Milikić), šutiranje trojki (pobjednik Ognjen Tanjević) i 1 na 1 (pobjednik Nikola Jelovac).

U Pljevljima je i premijerno u Crnoj Gori, odigran basket turnir za djevojke, na kojem je slavila ekipa GM kafa (Tijana Ninković, Marija Šljukić, Biljana Popović). Drugog dana, na programu je bio seniorski internacionalni turnir. Domaće ekipe su se predstavile publici na najbolji mogući način, a ekipa 4SOBE je napravila nevjerovatan poduhvat. Najprije su u četvrtfinalu pobijedili šampiona Spuža – Podgoricu, a onda nakon nevjerovatnih preokreta, u polufinalu ekipu PG, a u finalu apsolutnog favorita i 1. nosioca turnira – XXX. Konačan rezultat u finalu je bio 21:19, a zanimljivo je i da su se XXX i 4SOBE sastali i u 1. meču turnira, gdje je slavio XXX dvojkom Pejovića, rezultatom 21:20. MVP turnira je bio Dejan Džaković, iz pobjedničke ekipe 4SOBE. Domaća publika će dugo pamtiti (pri rezultatu 19:15 za goste) 3 vezane Dejanove trojke u finalu, od kojih je poslednja bila za titulu. Zbog kiše pred samo finale, turnir se za posljednji meč preselio u halu. Turnir u Pljevljima je bio jedan od najposjećenijih basket turnira u Crnoj Gori do sad.