Dobra igra u generalnoj provjeri: Mlada reprezentacija pobijedila Francusku

Piše: Vladan 835 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je sa 2:1 u prijateljskom meču U-20 selekciju Francuske.

,,Sokoli” su prikazali veoma dobru igru u generalnoj provjeri uoči duela sa Bugarskom u nastavku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Mojaša Radonjića odlično su krenuli u meč. Već nakon dvadesetak sekundi Ognjen Stijepović je presjekao loptu na ivici šesnaesterca Francuza, okrenuo se i šutirao, ali je golman gostiju odbranio taj udarac.

Ipak, četiri minuta kasnije stigla je nova velika šansa za ,,sokole”, koju nijesu ispustili. Stijepović je oboren u šesnaestercu Francuske, a Boris Cmiljanić je bio precizan iz jedanaesterca.

Izjednačenje je viđeno u 14. minutu, kada je Momčilo Rašo postigao autogol nakon lopte Antoana Berneda.

Do kraja poluvremena Cmiljanić je u 32. minutu opasno šutirao pored, dok je na drugoj strain Mikael Kuzans u 38. pogodio prečku iz slobodnog udarca.

U nastavku je viđena mnogo bolja igra ,,sokola”. Ubrzo poslije povratka sa odmora Emir Azemović je pogodio za 2:1 nakon kornera, što je bio uvod u smireniju igru domaćina.

Do kraja je Crna Gora imala još nekoliko opasnih napada, a najbliži golu bio je Zoran Petrović u 69. minutu, kada je poslije kornera glavom loptu poslao pored stative.

CRNA GORA – FRANCUSKA 2:1