Djevojke pokazale nevjerovatnu želju i srce

Piše: Ognjen 706 pregleda Dodaj komentar

Iako je bilo oscilacija u igri, djevojke su pružile odlično izdanje u Viborgu, pokazale nevjerovatan kvalitet, želju i srce, kazao je trener Budućnosti Dragan Adžić nakon trijumfa (28:22) protiv danskog tima u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Adžić ističe da je završeno samo prvo poluvrijeme, te da će se ekipa maksimalno ozbiljno pripremiti i za drugi meč koji je na programu naredne nedjelje u Sportskom centru ”Morača”.

”Bilo je oscilacija i biće ih jer igramo jednu utakmicu mjesečno. Ali, ove djevojke su spremne na to, i zato su imale ovakav finiš. Pokazale su nevjerovatan kvalitet, želju i srce zahvalan sam im do neba. Vidjeli ste kakve smo probleme imali od starta meča, od Biljine povrede i rotacija. Sjajna predstava, i posebno sam im zahvalan na današnjem izdanju. Ovo je tek prvo poluvrijeme, i nijesam se bavio rezultatom. I za revanš ćemo se pripremati na isti način. Kada su povele, dobro je da smo ih ”ugasili” i da smo meč privele kraju kako treba, i da to bude malo značajnija razlika. Ali, ovo je tek prvo poluvrijeme, ova ekipa igra mnogo bolje u gostima, sastavljena je od vrhunskih igračica, što su i pokazale. Očekujem kvalitetnu utakmicu u ”Morači” i nadam se da ćemo do tog duela oporaviti sve povrijeđene igračice. Biljana je povrijedila skločni zglob”, kazao je Adžić nakon meča.

Budućnost je imala devet, a domaćin četiri isključenja. Dvije igračice našeg tima (Mehmedović i Cvijić) zbog tri isključenja su prije vremena morale da napuste igru.

”Naše je da se adaptiramo, svaki sudija ima svoj stil suđenja, i mi smo uspjeli da odgovorimo na to. Imamo puno treninga vježbajući odbranu sa igračem manje. Sigurno da možemo odigrati još bolje nego u Viborgu. Nema sumnje da ćemo u revanšu biti na višem nivou. Bićemo rasterećeniji i sigurno motivisaniji pred našom publikom”, rekao je Adžić.