Dino Radončić uništio Fenerbahče! (VIDEO)

Piše: Reprezentacija.me 879 pregleda Dodaj komentar
Foto - adidasngt.com

Crnogorski reprezentativac pruža blistave partije za mladu ekipu Real Madrida.

U drugom kolu F8 turnira Evrolige za mlade, Real Madrid je od starta pokazao vršnjacima iz Turske da nemaju čemu da se nadaju. Nemilosrdni Madriđani, predvođeni našim reprezentativnim bekom Dinom Radončićem, zaustavili su Fener na svega 11 poena u prvoj četvrtini, a 26 na poluvremenu. Dino je do poluvremena upisao 19 poena, od 45 koliko je njegova ekipa ukupno postigla.

Drugo poluvrijeme bilo je klasično “odrađivanje posla”, Fenerbahče tokom čitavog meča nije imao vođstvo, dok je samo u jednom trenutku razlika bila jednocifrena (65:56).

Dino Radončić vodio je Real do konačne pobjede od 82:64 sa čak 31 poenom, 7 skokova i 5 asistencija. Iako nije pogodio nijednom van linije 6,75, djelovao je nezaustavljivo. Zrelost koju posjeduje na parketu vidno ga izdvaja od ostalih, može se reći da je prerastao svoju generaciju i naslućuje se da je upravo on jedan od igrača koji će činiti budućnost evropske košarke. Za Fenerbahče, istakao se Ivedi Cengizhan sa 19 poena.

Real Madrid se ovom pobjedom iskupio za jučerašnji poraz od ekipe Mege i približio se prolasku na Final Four.