Derbi završen bez pobjednika – Budućnost i Sutjeska remizirali

Piše: Vladan 650 pregleda Dodaj komentar

Budućnost i Sutjeska igrali su bez golova u derbi 18. kola Prve crnogorske Telekom fudbalske lige.

Domaćin za nijansu bolji, ali svega dvije šanse pred golom gostiju, koji je sigurno čuvao Ličina.

Budućnost prekinula niz od pet vezanih pobjeda pod Goricom.

U 89. minutu Budućnost je zaprijetila preko Seratlića, čiji je udarac sa 16-17 metara iskosa sa lijeve strane završio pored suprotne stative.

Velika prilika za Budućnost i mnogo sreće za Sutjesku. Radunović je ubacio iz kornera, Đalović zakačio loptu glavom, a Ličina je vrhovima prstiju odbio do prečke.

Prva šansa u nastavku i to pred golom Budućnosti. Odlično je Vuković prošao po desnoj strani, centrirao, Kordić bio najviši u skoku, gađao suprotnu stativu, a Tomković izbacio u korner.

Na poluvremenu nije bilo golova. Budućnost za nijansu dominantinija, ali malo toga dobrog viđeno je pod Goricom i samo dvije šanse, po jedna na obje strane.

Budućnost je u 23. minutru mogla da povede, ali je golman Ličina odbranio šut Raspopovića sa 7-8 metara iskosa sa desne strane, nakon dobrog centaršuta Radunovića.

Četiri minuta kasnije prva opasnost pred golom Budućnosti. Vuković je dobro izgradio poziciju za šut na ivici šesnaesterca – Ljuljanović je bio siguran.

Ranije danas, Rudar je smanjio zaostatak za ekipom Mladosti sa devet na osam bodova, nakon šokantnog starta drugog dijela sezone.

Mladost je poražena u Baru, od posljednjeplasiranog Mornara, kome je to prva pobjeda kod kuće ove sezone, dok je Rudar golom Nome u 89. minutu jedva izvukao bod pod Golubinjom protiv Lovćena (1:1).

Mladost je prekinula seriju od devet uzastopnih pobjeda, čime je propustila priliku da se izjednači sa rekordnom pobjedničkom serijom Budućnosti iz 2012. godine (10 pobjeda).

Iznenađenje je i poraz Zete u Danilovgradu – ekipa Dejana Vukićevića je najavila juriš ka gornjem dijelu tabele, ali je umjesto toga nastavila seriju poraza. Novi trener Iskre, Ratko Stevović, debitovao je pobjedom, što je prvi trijumf Danilovgrađana na stadionu “Braća Velašević” ove sezone.

Bokelj je golom Miloša Nikezića savladao Dečić na kampu FSCG u Podgorici i učvrstio se na 4. poziciji.

Najubjedljiviji je bio Grbalj, koji je savladao Petrovac sa 4:1, uz dva gola Ivana Jablana.

Bokelj u finišu vodi protiv Dečića na Starom aerodromu, dok se derbi kola igra u 18 sati pod Goricom, kada se sastaju Budućnost i Sutjeska.

Rezultati:

Budućnost – Sutjeska 0:0

Dečić – Bokelj 0:1

Miloš Nikezić 14.

Grbalj – Petrovac 4:1

Ivan Jablan 20, 50, Milan Zorica 53, Petar Vukčević 47. – Boris Kopitović 42.

Lazar Carević, golman Grblja, dobio je crveni karton u 67. minutu

Rudar – Lovćen 1:1

Noma 89. – Vladan Tatar (penal) 7.

Mornar – Mladost 2:0

Stevan Marković 27, Jovan Vučinić (penal) 86.

Iskra – Zeta  1:0

Goran Burzanović 1.

Kovačević (Iskra) promašio je penal u 46. minutu, Cavnić (Zeta) je dobio crveni karton u 77. minutu.