Derbi u Podgorici završen remijem

Piše: Ognjen 767 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski fudbalski derbi zavrsen je bez pobjednika. Pred oko 2000 gledalaca u Podgorici, Buducnost i Sutjeska postigli su po gol i podijelili bodove. U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja i lijepog fudbala. Viđena je tek po koja polušansa na obije strane sve do 42. minuta kada je Sutjeska povela sjajnim golom
Ćetkovica sa dvadesetak metara u nebranjeni gornji desni ugao golmana Dragojevića. Igrači Buducnosti već na poluvremenu ispraćeni su zvižducima sa tribina. Ipak, domaćin je bolje otvorio drugo poluvrijeme pa je u 61. minutu nakon konfuzije u odbrani Sutjeske Mijić postigao gol za izjednačenje. Do kraja meča Budućnost je bila nešto konkretnija iako nije viđjena gotovo nijedna velika šansa za gol, te je rezultat ostao 1-1. Sutjeska je zadržala prvo mjesto za 33 boda, dok je Budućnost četvrta sa pet bodova manje. U narednom, ujedno i posljednjem kolu prvog dijela sezone, Budućnost gostuje Iskri dok će Sutjeska biti domaćin barskom Mornaru.