Đer slavio nakon velikog preokreta, Budućnost ispustila dobijen meč

Mirko
Piše: Mirko 308 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti izgubile su od ekipe Đera rezultatom 27:28 u derbiju grupne faze Lige šampiona.

Budućnost je odigrala dobru utakmicu imala veliku prednost tokom čitavog duela ali posljednjih trinaest minuta su bili kobni za “plave”. Postignuto je samo dva gola u drugom dijelu drugog poluvremena a to protiv ekipe kao što je Đer ne smije da se dozvoli. Mađarska ekipa je tako nastavila svoju seriju bez poraza na čak 36 mečeva u Ligi šampiona.

Brz tempo se nametnuo na početku uz dosta napada iz tranzicije što nije odlika mečeva u kojima igra Budućnost ali s obzirom da utakmica nije imala toliki rezultatski značaj moglo se ući rasterećeno. U prvom dijelu prvog poluvremena obije ekipe su se smjenjivale u vođstvu, Katarina Bulatović je djelovala inspirisano postigavši tri gola za prvih sedam minuta. Međutim od 11. minuta kreće dominacija Budućnosti, mađarska ekipa je bila šest minuta bez gola što je naša ekipa iskoristila da se odlijepi serijom 4:0. Sjajna Barbara Lazović postiže dva gola zaredom za najveću razliku “plavih” od pet golova. Budućnost je bez problema održavala prednost do kraja prvog poluvremena, Đer nije imao rješenja za naš napad i na odmor se otišlo sa 17:12 za naš tim.

Đer je nešto bolje započeo drugo poluvrijeme, ali Budućnost je fantastično odgovorila i golom Jovanke Radičević 38. minutu napravila maksimalnih šest golova prednosti 22:16. Naše su imale malu krizu u odbrani u drugom dijelu drugog poluvremena što je iskoristila Katarina Bulatović i nakon dva vezana gola uspjela da približi svoju ekipu na -3. Đer imao veliku priliku da priđe na samo gol zaostatka ali Sando je odbranila važan sedmerac i u posljednjih deset minuta Budućnost je ušla sa dva gola razlike. Međutim za sedam minuta Budućnost je dala samo jedan gol Đer je pravio seriju i došao do velikog preokreta i vođstva 26:27. Zicer je promašila Mehmedović da vrati našu ekipu u igri za završnicu ali srećom kapitenka Radičević je bila hladnokrvna i golom poravnjava rezultat na 27:27 uoči posljednjih dva minuta. Budućnost je opet mašila napade pri kraju što je kaznila Oftedal i svojim golom donijela Đeru pobjedu.

Radičević je sa 7 golova predvodila Budućnost, Lazović i Raičević su dale po 6.

Za pobjedničku ekipu Bulatović je postigla 8 pogodaka, Oftedal i Amorim su dodale po 4.