Dejov gol Barseloni, prije 24 godine, i dalje se dobro pamti!

Piše: Rajko 964 pregleda Dodaj komentar

Na današnji dan, prije 24 godine, Dejan Savićević postigao je jedan od najljepših golova u svojoj karijeri u utakmici finala Lige šampiona između Milana i Barselone, daleke 1994. godine.

Tog 18. maja 1994. godine, cijela fudbalska i opšta sportska javnost bila je ubijeđena da će moćna Barselona koju je sa klupe predvodio Johan Krojf lako izaći na kraj sa Milanom i osvojiti pehar Lige šampiona.

Međutim, Romario i društvo su poklekli u finalu pred naletom ekipe Fabija Kapela koja je ubjedljivo slavila sa 4-0.

U tom meču, viđen je gol koji se i dan danas vrti na najavnim špicama, jedan od najljepših golova u istoriji Lige šampiona.

Viđena je majstorija u izvedbi popularnog “Genija” našeg, Dejana Savićevića.

Lob udarac sa ivice šesnaesterca, lijevom nogom, hiruški precizno završio je ispod prečke, a golman Barselone, Zubizareta, uspio je samo pogledom da isprati loptu.

Bio je to treći gol za Milan, postignut na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu.

Marsel Desai je u 58. minutu stavio tačku na ovu finalnu utakmicu i Genije i drugovi su osigurali pehar u Ligi šampiona.