Dejan Lazović: Ispravićemo slabosti, bićemo pravi na Svjetskom prvenstvu

Piše: Vladan 815 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski vaterpolisti se nisu proslavili u posljednjem meču pred Svjetsko prvenstvo koje u Južnoj Koreji počinje u noći između 15. i 27. jula.

“Ajkule” su poražene u finalu turnira u Kini, bolje su bile Sjedinjene Američke Države 8:4, a posebno brine napad.

Jer, izabranici Vladimira Gojkovića, koji su na prethodna tri meča na turniru postigli ukupno 45 golova, posljednji pogodak u duelu sa “jenkijima” dali su minut i 19 sekundi prije kraja druge četvrtine (za 4:4).

“Bio je ovo dobar turnir za nas, kada se sve sagleda. I dalje smo u pripremnom periodu i ispravićemo neke slabosti. Uradili smo sve što smo zamislili i siguran sam da ćemo biti pravi na Svjetskom prvenstvu“, kaže golman Dejan Lazović.

Ne brine ga loš učinak pred golom protivnika u posljednjoj probi pred SP, nakon što je Crna Gora pobjeđivala Kanadu (14:8), SAD (14:13) i Kinu (17:5).

“Nije nas išlo. Praktično nam ništa nije uspijevalo, ali dođe takav dan. Bolje što se to dogodilo sada“, istakao je Lazović.

Crna Gora će u grupi na SP igrati protiv Srbije (u noći između 14. i 15. jula), Grčke (17. jula) i Južne Koreje (19. jul).