Dejan Damjanović dobio crveni karton nakon pet godina

Piše: Vladan 871 pregleda Dodaj komentar

Napadač Đangsu Saintija Dejan Damjanović pamtiće prošli meč u kineskom prvenstvu po direktnom isključenju, prvom crvenom kartonu nakon pet godina.

Boske je posljednji put isključen 2009. zbog proslave gola u dresu južnokorejskog Seula, dok je razlog prvog isključenja u Kini bio grublje prirode – laktanje sa protivničkim igračem.

Jesam ga udario, ali je on prvi udario mene. Sudija nije vidio njega, samo mene, zato me je isključio. Arbitar je prenaglio, nije bilo za direktni crveni karton sa moje strane, a jeste za igrača protivničke prirode. Nadam se da kazna neće biti duža od jedne utakmice – rekao je Damjanović, koji važi za maksimalno koretnog momka, i na terenu i van njega.

Iskusni golgeter dobio je crveni karton u 73. minutu na gostovanju protiv Čangčuna, čiji je dres tokom svih 90 minuta nosio Fatos Bećiraj.

Boske je slavio (1:0), a uskoro će obojica stići u Podgoricu, na okupljanje crnogorske reprezentacije uoči prijateljskih utakmica protiv Slovačke i Irana.